Dostępność
Dostępność
Dostępność cyfrowa
Co robimy?
Stolica bez podziałów – dostępna dla wszystkich mieszkańców
Warszawa ma być miastem przyjaznym, funkcjonalnym oraz intuicyjnym. Takim, w którym odnajdzie się każdy mieszkaniec – bez względu na swój wiek, wykształcenie czy rodzaj posiadanej niepełnosprawności.
Oto idea miasta nowoczesnego, które rozwija się w sposób harmonijny we wszystkich obszarach funkcjonowania, np. edukacji, kulturze, sporcie, przedsiębiorczości, ochronie środowiska, budownictwie czy pomocy społecznej.
Usługi cyfrowe udostępniane przez Urząd
Miasto nowoczesne nie może istnieć bez usług cyfrowych (nazywanych w skrócie e-usługami), które można zrealizować przez internet. Przykładami takich usług są m.in. elektroniczne wnioski o dofinansowanie na wymianę pieca, wydanie karty wędkarskiej, deklaracje podatkowe lub płatności elektroniczne. Urząd udostępnił je wszystkie na portalu mojaWARSZAWA, który właśnie przeglądasz.
Dzięki usługom cyfrowym stolica jest jeszcze bardziej dostępna dla swoich mieszkańców. Przeniesienie istniejących procedur do wirtualnego świata i ich uproszczenie wymagają jednak fachowej wiedzy oraz czasu. Dlatego portal mojaWARSZAWA jest rozwijany stopniowo o coraz to nowsze e-usługi.
Komu dedykowane są usługi cyfrowe?
Usługi cyfrowe może zrealizować każdy mieszkaniec stolicy, który posiada urządzenie z dostępem do internetu, np. laptop lub tablet. Z pewnością będą dużym udogodnieniem dla osób, które chcą zaoszczędzić swój czas i załatwić sprawę wtedy, kiedy mają na to ochotę.
e-Usługi dedykowane są szczególnie tym osobom, które mają trudności w poruszaniu się. Dzięki nowoczesnym technologiom nie będą musiały przychodzić do Urzędu – wszystkie tematy zrealizują o każdej porze dnia i z dowolnego miejsca na świecie. Zastosowane w portalu mojaWARSZAWA funkcje umożliwiają realizację usług cyfrowych także osobom niedowidzącym oraz niedosłyszącym.
Więcej przystępnych informacji o cyfryzacji, założeniach portalu mojaWARSZAWA oraz rodzaju udostępnianych usług znajdziesz w zakładkach: o portalu i najczęściej zadawane pytania.
Więcej o dostępności
Co robimy - tekst łatwy do rozumienia i czytania
Co robimy - tłumaczenie na Polski język migowy